Balonlardan Tasarruf Etmenin 4 Yenilikçi Yolu

Balonlardan Tasarruf Etmenin 4 Yenilikçi Yolu

Dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin ve nihai tüketicilerin 2025 yılına kadar balonlara 330 milyon dolar harcaması bekleniyor. Balonlar, iyi bir zamanın evrensel bir simgesidir ve herhangi bir kişisel veya kurumsal etkinliğe eğlence katarlar. Balonlar etkinliğinizi renklendirmeye yardımcı olabilir, ancak size maliyeti vardır ve yıl boyunca birden fazla etkinlik düzenlerseniz, sayılar artmaya başlar.

Festivallerinize ve diğer markalaşma faaliyetlerinize fazladan para harcamadan neşe getirmek için, firmanız için balonlardan yararlanmanın ekonomik yollarını öğrenmeniz gerekir. İşte size uygun maliyetli bir şekilde iyi vakit geçirmeniz için birkaç fikir.

Contents

1. Kurtarmaya Kadar Şarap Kadehleri

Her işletme, gelir marjlarını koruyabilmesi ve verimliliği artırabilmesi için maliyet kalemlerine özel önem verir. Bir etkinlik planlayıcısı, balon kullanan çiçekçi ve hatta bir otomobil bayisi olarak, yıl boyunca pazarlama etkinlikleri faturayı yükseltebilir. Pazarlamanızı düşük maliyetli hale getirmenin bir yolu, bir etkinlik sırasında her bir öğeyi nasıl kullandığınıza bakmaktır.

Balonlu bir pazarlama ya da kutlama gösterisi atarken, şarap bardaklarınızdan yararlanarak faturayı azaltabilirsiniz. Balonlarınızı sabitlemek için ağırlık satın almak yerine, onları şarap kadehinin saplarına bağlayın. Etkinliğinizde sadece su bardaklarınız varsa, onlar da işe yarayabilir.

Pastanızın üzerine krema olarak balonlarınızı toptan balon tedarikçilerinden almalısınız ki bu da maliyetinizi daha da aşağı çekecektir.

2. Büyük Miktarlarda Satın Alın

Yıl boyunca çeşitli pazarlama etkinliklerine dayanan bir işletmeyseniz, toptan balon tedarikçilerini en iyi arkadaşlarınız haline getirmelisiniz. Toptan balon satın almak, toptan balon tedarikçisinden birim başına daha cazip bir fiyat almanızı sağlayacaktır. Sonunda yaptığınız maliyet tasarrufları, işin daha fazla değer sağlayabilecek başka bir bölümüne gidebilir.

3. Toptan Balon Tedarikçileri Arasındaki Rekabetten Yararlanın

Toptan balon tedarikçileri genellikle birbirleriyle kıyasıya rekabet eder ve bu sizin avantajınıza olabilir. İnternetin gelişiyle birlikte balon pazarının büyük bir kısmına ulaşmak çok daha kolay hale geldi. Sonuç olarak, toptan balon tedarikçilerinin sayısı önemli ölçüde arttı. Bu da birçok operatör için rekabetçi fiyatlandırma ihtiyacına yol açtı.

Optimum fiyatlandırma yoluyla piyasanın size neler sunabileceğini düşündüğünüzü belirlemek için birçok toptan balon tedarikçisinden fiyat teklifi alabilirsiniz. Rekabet nedeniyle parti malzemeleri maliyetlerini düşürmenin yanı sıra, yüksek kaliteli balonları güvenceye almayı çok daha kolay bulacaksınız.

Saygın toptan balon satıcıları, kendilerini paketten farklı kılmak için yüksek kaliteli ürünler sunmak zorunda olduklarını bilirler. Ayrıca, bu satıcılar sadece tasarımda değil, müşteri ihtiyaçlarını karşılayan diğer yönlerde de çeşitlilik sunmaya çalışırlar. Örneğin, çevreye duyarlı alıcılar, sürdürülebilir oldukları için lateks balonları ararlar. Lateks üreten ağaçların lateks hasat edilirken kesilmesi gerekmediğinden, 40 yıla kadar üretime devam edebilirler.

4. Helyumsuz Yüzer

Balonlar genellikle helyum ile yakından ilişkilidir. Balonları şişirmeyi kolaylaştırsa da, helyum bir işletme için bile maliyetli olabilir. Maliyetleri azaltmak, ancak yine de o parti veya pazarlama etkinliği sırasında balonunuzu uçurmak için daha ucuz alternatiflere bakmalısınız. Buradaki bir fikir, balonlarınızı önceden doldurmak, onları kıvrılan ve aşağı doğru sarkan bir kurdele ile bağlamaktır.

Bir daire bant (veya çift taraflı bant) alın, balonun üstüne yerleştirin ve kıvrık şerit aşağı bakacak şekilde tavana yapıştırın. Siz helyumdan tasarruf ederken, misafirleriniz hala balonların yüzdüğünü algılayacak.

Hesap Bakiyenizi Düşürmeden Eğlenceyi Getirin

Balonlar, doğru atmosferi oluşturarak kurumsal pazarlama faaliyetlerinde önemli bir rol oynar. Pahalı görünmeseler de, balonları etkinlikleriniz için ne kadar çok kullanırsanız, o kadar çok fatura gelebilir. Etkinlik başına maliyeti düşürmenin yenilikçi yollarını bulun ve sonuçta genel parti malzemelerinizi maliyet dostu hale getireceksiniz.