Huggy Wuggy Oyuncak Neden Bu Kadar Popular Oldu?

Muhtemelen bu makaleyi okuyorsunuzdur çünkü çocuklarınız Huggy Wuggy’yi çok seviyor. Peluş mavi canavar, küçük çocuklar arasındaki en son çılgınlıktır. Ama soruyor olabilirsiniz – Huggy Wuggy neden bu kadar popüler?

Ama önce, Huggy Wuggy kim ya da ne?

Huggy Wuggy, Mobygames tarafından tasarlanan korku video oyunu Poppy Playtime’ın 1. Bölümündeki antagonisttir.

Puppy Playtime Windows PC’lerde kullanılabilir, bu nedenle çocuklar ev bilgisayarlarına yüklerler.

Oyun indirme platformu Steam’den oyun hakkında birazcık bilgi verelim:

Bu korku / bulmaca macerasında hayatta kalmalısın. Terk edilmiş oyuncak fabrikasında sizi bekleyen intikamcı oyuncaklardan kurtulmaya çalışın. Gizemli tesisi keşfet ve sakın yakalanma.

Sadece sarılmak isteyen mavi peluş sevimli bir oyuncak olarak başlayan Huggy Wuggy, ilk önce çocuklara dev bir kaide üzerinde duran statik bir karakter olarak görünür.

Oyun ilerledikçe, Huggy Wuggy kaideden kaybolur ve hızlı bir şekilde katil bir 9 metrelik canavara dönüşür ve oyuncuyu yaratıldığı terk edilmiş oyuncak fabrikasının havalandırma deliklerinden kovalarken keskin diş sıralarını ortaya çıkarır.

O konuşmuyor, ama oyunda gülüyor duyulabilir.

Huggy Wuggy oyuncuyu yakalarsa, oyuncu ölür.

 

Peki Huggy Wuggy neden bu kadar popüler?
İlk başta çocuklarımın neden oyuncak için korkunç bir canavar isteyeceğini hayal bile edemezdim! Ama sonra canavarların, korkunun ve gerilimin ardındaki psikolojiyi düşündüm ve okudum. Aklıma geldi işte.

Huggy Wuggy, çocukların korkularını normalleştirmelerine ve işlemelerine yardımcı olur
Tehditkar görünmesine rağmen, Huggy Wuggy, çocukların büyük bir korkutucu dünyada küçük ve esasen çaresiz olma korkularını normalleştirmelerine yardımcı olabilir.

Canavarları oyun yoluyla hayata geçirmek, çocukların günlük yaşamlarında “canavarları” işlemelerine yardımcı olur, ister hayal gücünde yatağın altında gizlenen şey olsun, ister kendi ölümlerinin artan bir duygusu olsun.

Oyuncunun oyunda  hayatta kalabileceğini, çocuklara canavar korkularıyla yüzleşebileceklerini ve üstesinden gelebileceklerini ve hikayeyi anlatmak için yaşayabileceklerini göstermek ilginçtir.

balonsiparis.com da satın alabileceğiniz Huggy Wuggy peluşu, çocukların canavarın kontrolünü ele geçirmelerine ve onu kendi şartlarıyla dünyalarına getirmelerine yardımcı oluyor.

Huggy Wuggy ile büyük bir sürpriz unsuru var, ki bu çok çekici çocuklar için.

Bazı çocuklar korkuyu sever…
Birçok yetişkin ve çocuk korkuyla oynamayı sever. Başka türlü çoğunlukla drama içermeyen hayatlarımıza drama enjekte eder. Korkutucu anlar, vücudumuzda uyarıcı ve tatmin edici bir acele yaratan endorfin, serotonin, oksitosin ve dopamin gibi nörotransmiterleri tetikler.

Oğluma gelince, okuldaki bir arkadaşının bunun hakkında konuştuğunu duyduktan sonra YouTube’da Huggy Wuggy’yi buldu. Oğlumun 5 yaşında olduğunu ve hala anasınıfında olduğunu unutmayın. Şok olduğumu söylemek abartı olmayacaktır.

Ama biz onun çıkarlarını teşvik etmeyi seviyoruz, bu yüzden oyunu babasının bilgisayarına yükledik ve oynamasına izin verdik. Oyun çoğunlukla oyuncunun tamamlaması gereken küçük görevleri olan bir bulmaca ve hafıza oyunudur. Hafızayı güçlendirmek için harika. Tüm görevler tamamlandıktan sonra korku başlar. Oyuncu Huggy Wuggy’den kaçmalı, yoksa etkisiz hale getirilmeli. Tamamen kanlı olmayan bir şekilde.

Huggy Wuggy de Ölmek Var mı?
Evet, öyle. Ama kan yok. Oyuncu durursa, Huggy Wuggy’nin dişlerini göstererek çok yakın göründüğünü görür.

Çocuğumun Huggy Wuggy’yi sevmesi konusunda endişelenmeli miyim?
Bir okul, öğrencilerinin oyun alanında rol oynadığını ve ebeveynlere uyanık olmalarını tavsiye ettiğini bildirdi.

Çocukların oyun alanında, alıcının kulağına kötü şeyler fısıldayarak ve fısıldayarak bir oyunu yeniden yarattıklarını görüyoruz.

Öğretmenlerin ve ebeveynlerin neden çocukların “Poppy Playtime” oynamasını sevmediklerini ya da Sarılmak gibi davrandıkları için endişelenmediklerini görmek kolaydır.

Ancak genel fikir birliği, korkutucu oyunların çocuklar için gerçekten zararlı olmadığıdır. Ve gerçekten inanıyorum ki, oyun canlandırıldığı için çocukların gerçek olmadığını bilmeleri daha kolay.

 

Çocukların oyunda görülen davranışları kopyalayabilecekleri, yani “kötü şeyleri” bir alıcı kulağına fısıldayabilecekleri endişeleri vardır. Huggy Wuggy konuşmadığı için bu oyunla aynı hizada değil.

Bununla birlikte, çocuklar YouTube ve Tiktok’ta, Huggy Wuggy ile ilgili her türlü içeriğin yayınlandığı spin-off medyaya da rastlayabilirler. Bu nedenle, bunun var olduğuna ve çocuğunuzu etkileyebileceğine dikkat etmeye değer.

Birçok çocuğun sadece yetişkinleri rahatsız eden bir kelime hazinesi kullandığına inanıyorum, muhtemelen amaçlanan bir kötülük olmadan. Ve başka bir çocuğu korkutmak için bir oyun kullanan bir çocuk zorbalıktır ve kurbanına zorbalık yapmak için herhangi bir aracı kullanabilir.

Sonuçta, çocuğunuzu herkesten daha iyi tanıyorsunuz, bu yüzden onlarla oyun hakkında konuşun. Ve tabii ki, uyumakta zorlanmaya başlarlarsa veya davranışları sizi herhangi bir şekilde endişelendirirse, oyunu kaldırmaktan çekinmeyin.

Huggy Wuggy’nin neden bu kadar popüler olduğuna dair son düşünceler
Korku oyunları çok çocuklar için eğlenceli, oğlum dahil. Her ne kadar “öldüğü” bir oyunda olduğu fikrinden hoşlanmasam da, arkadaşlarıyla ve dünyasını anlamasına yardımcı olan rol yapma senaryolarına katılma ihtiyacına saygı duyuyorum.

İşte bu yüzden birçok aile “Poppy Playtime” oynamasına ve onun Sarılgan Wuggy peluşunu sevmesine izin vermeye devam ediyor.

Sarılgan Wuggy peluşunu balonsiparis.com sayfamızdan  satın alabilirsiniz